TRACK & FIELD RESULTS

M.H.S.A.A. Reg 35-4 Saugatuck - Womens Results


05/21/10                       Women's Track & Field Meet Results                        PAGE  2

            MHSAA TRACK REGIONAL 35-4  AT  SAUGATUCK HIGH SCHOOL      05/21/10    OUTDOOR


                           WOMENS MHSAA TRACK REGIONAL 35-4 RESULTS


                                     *** FINAL SCORING ***

   1. NORTH MUSKEGON                    102.50     9. FRUITPORT-CALVARY CHRISTIAN        26.00
   2. HESPERIA COMMUNITY                 87.00    10. CUSTER-MASON COUNTY EASTERN        25.00
   3. RAVENNA                            79.50    11. PENTWATER                          18.00
   4. MUSKEGON CATHOLIC CENTRAL          66.00    12. WALKERVILLE                        18.00
   5. KENTWOOD-WEST MICHIGAN LUTHERAN B  62.00    13. MUSKEGON-WESTERN MICHIGAN CHRISTI  17.00
   6. MARTIN                             36.00    14. BALDWIN COMMUNITY SCHOOLS           8.00
   7. BIG RAPIDS-CROSSROADS CHARTER ACA  34.00    15. HUDSONVILLE-FREEDOM CHRISTIAN       4.00
   8. SAUGATUCK                          34.00    16. FREMONT-PROVIDENCE CHRISTIAN        0.00


                                         EVENT RESULTS


 1. 3200 METER RELAY          FINAL              1.  NORTH MUSKEGON (A)                                               10:52.20
                                                 2.  HESPERIA COMMUNITY (A)                                           11:06.70
                                                 3.  RAVENNA (A)                                                      13:21.10

  

 2. 100M HURDLES             PRELIM  1           1.  KENDALL WICKSTROM      MUSKEGON CATHOLIC CENTRAL                    17.16
                                                 2.  KAYLA MAINE            FRUITPORT-CALVARY CHRISTIAN                  18.45
                                                 3.  EMMY KARABA            NORTH MUSKEGON                               18.74
                                                 4.  LAUREN POOLMAN         SAUGATUCK                                    18.88
                                                 5.  HALEY WISEMAN          HESPERIA COMMUNITY                           19.28

                             PRELIM  2           1.  MELISSA FRANCIS        SAUGATUCK                                    18.34
                                                 2.  MORGAN WITHAM          NORTH MUSKEGON                               18.44
                                                 3.  JAMIE PALLETT          MARTIN                                       18.63
                                                 4.  ALEXIS INGALLS         RAVENNA                                      23.11

                              FINAL              1.  KENDALL WICKSTROM      MUSKEGON CATHOLIC CENTRAL                    16.60
                                                 2.  MELISSA FRANCIS        SAUGATUCK                                    17.80
                                                 3.  JAMIE PALLETT          MARTIN                                       17.90
                                                 4.  KAYLA MAINE            FRUITPORT-CALVARY CHRISTIAN                  17.90
                                                 5.  MORGAN WITHAM          NORTH MUSKEGON                               18.20
                                                 6.  EMMY KARABA            NORTH MUSKEGON                               18.20
                                                 7.  LAUREN POOLMAN         SAUGATUCK                                    19.30
                                                 8.  ALEXIS INGALLS         RAVENNA                                      21.60

 

 3. 100 METER DASH           PRELIM  1           1.  JANINA POLLATZ         KENTWOOD-WEST MICHIGAN LUTHERAN BC ZION      13.60
                                                 2.  TAYLOR BLUHM           NORTH MUSKEGON                               14.11
                                                 3.  ASHLEY SOLLER          BIG RAPIDS-CROSSROADS CHARTER ACADEMY        14.35
                                                 4.  LISA BERNEATH          MUSKEGON CATHOLIC CENTRAL                    14.37
                                                 5.  CRISTINA MASLANKA      SAUGATUCK                                    14.90
                                                 6.  EMMA MITCHELL          FRUITPORT-CALVARY CHRISTIAN                  15.69

                             PRELIM  2           1.  RITA FRENCH            RAVENNA                                      13.45
                                                 2.  ABBY HAAS              HUDSONVILLE-FREEDOM CHRISTIAN                13.62
                                                 3.  SHANDARIA CARTER       HESPERIA COMMUNITY                           13.76
                                                 4.  AUDRA MIEDEMA          KENTWOOD-WEST MICHIGAN LUTHERAN BC ZION      14.12
                                                 5.  SHYMARI HARRIS         FRUITPORT-CALVARY CHRISTIAN                  14.16
                                                 6.  TAYLOR VANPUTTEN       MARTIN                                       14.25

                             PRELIM  3           1.  ERIN ZELENKA           FRUITPORT-CALVARY CHRISTIAN                  13.50
                                                 2.  ALEX TORRES            BALDWIN COMMUNITY SCHOOLS                    13.84
                                                 3.  KADA KNIZACKY          CUSTER-MASON COUNTY EASTERN                  13.96
                                                 4.  ALI CAVANAUGH          MUSKEGON-WESTERN MICHIGAN CHRISTIAN          15.00
                                                 5.  MELINA HAAS            HUDSONVILLE-FREEDOM CHRISTIAN                15.02
                                                 6.  HANNAH POWELL          HESPERIA COMMUNITY                           15.39
                                                 7.  LOIS THORNSBURRY       RAVENNA                                      16.45

                         SEMI-FINAL  1           1.  RITA FRENCH            RAVENNA                                      13.47
                                                 2.  ALEX TORRES            BALDWIN COMMUNITY SCHOOLS                    13.70
                                                 3.  KADA KNIZACKY          CUSTER-MASON COUNTY EASTERN                  13.87
                                                 4.  ABBY HAAS              HUDSONVILLE-FREEDOM CHRISTIAN                13.92
                                                 5.  ASHLEY SOLLER          BIG RAPIDS-CROSSROADS CHARTER ACADEMY        14.01
                                                 6.  SHYMARI HARRIS         FRUITPORT-CALVARY CHRISTIAN                  14.17
                                                 7.  TAYLOR VANPUTTEN       MARTIN                                       14.80
                                                 8.  ALI CAVANAUGH          MUSKEGON-WESTERN MICHIGAN CHRISTIAN          15.34

                         SEMI-FINAL  2           1.  JANINA POLLATZ         KENTWOOD-WEST MICHIGAN LUTHERAN BC ZION      13.30
                                                 2.  ERIN ZELENKA           FRUITPORT-CALVARY CHRISTIAN                  13.57
                                                 3.  SHANDARIA CARTER       HESPERIA COMMUNITY                           13.96
                                                 4.  TAYLOR BLUHM           NORTH MUSKEGON                               14.06
                                                 5.  LISA BERNEATH          MUSKEGON CATHOLIC CENTRAL                    14.38
                                                 6.  AUDRA MIEDEMA          KENTWOOD-WEST MICHIGAN LUTHERAN BC ZION      14.46
                                                 7.  CRISTINA MASLANKA      SAUGATUCK                                    14.60
                                                 8.  MELINA HAAS            HUDSONVILLE-FREEDOM CHRISTIAN                15.68

                              FINAL              1.  JANINA POLLATZ         KENTWOOD-WEST MICHIGAN LUTHERAN BC ZION      12.60
                                                 2.  KADA KNIZACKY          CUSTER-MASON COUNTY EASTERN                  13.50
                                                 3.  RITA FRENCH            RAVENNA                                      13.60
                                                 4.  ERIN ZELENKA           FRUITPORT-CALVARY CHRISTIAN                  13.60
                                                 5.  ABBY HAAS              HUDSONVILLE-FREEDOM CHRISTIAN                13.70
                                                 6.  ALEX TORRES            BALDWIN COMMUNITY SCHOOLS                    13.70
                                                 7.  SHANDARIA CARTER       HESPERIA COMMUNITY                           13.90
                                                 8.  TAYLOR BLUHM           NORTH MUSKEGON                               14.50

 

 4. 800 METER RELAY           FINAL              1.  RAVENNA (A)                                                       1:55.30
                                                 2.  NORTH MUSKEGON (A)                                                1:55.50
                                                 3.  HESPERIA COMMUNITY (A)                                            2:01.00
                                                 4.  KENTWOOD-WEST MICHIGAN LUTHERAN BC ZION  (A)                      2:06.30
                                                 5.  MUSKEGON CATHOLIC CENTRAL (A)                                     2:11.20

 

 5. 1600 METER RUN            FINAL              1.  ALEXA RUMSEY           HESPERIA COMMUNITY                         5:21.30
                                                 2.  GABBIE BATES           HESPERIA COMMUNITY                         5:30.80
                                                 3.  HEATHER PRICE          SAUGATUCK                                  5:34.00
                                                 4.  LINDSAY NEAL           NORTH MUSKEGON                             5:35.60
                                                 5.  CAITY BATESON          PENTWATER                                  5:55.30
                                                 6.  EMILY ALLEN            RAVENNA                                    6:07.70
                                                 7.  BETHANY SCHUITEMA      MUSKEGON-WESTERN MICHIGAN CHRISTIAN        6:09.40
                                                 8.  ALISSA JONES           MUSKEGON CATHOLIC CENTRAL                  6:34.20
                                                 9.  RENEE DYKGRAAF         MARTIN                                     7:11.40
                                                10.  HANNAH FLEMMING        KENTWOOD-WEST MICHIGAN LUTHERAN BC ZION    7:33.50

 

 6. 400 METER RELAY           FINAL              1.  RAVENNA (A)                                                         54.50
                                                 2.  NORTH MUSKEGON (A)                                                  55.30
                                                 3.  KENTWOOD-WEST MICHIGAN LUTHERAN BC ZION  (A)                        57.20
                                                 4.  FRUITPORT-CALVARY CHRISTIAN (A)                                     57.30
                                                 5.  HESPERIA COMMUNITY (A)                                              59.20
                                                 6.  WALKERVILLE (A)                                                     59.30
                                                 7.  BIG RAPIDS-CROSSROADS CHARTER ACADEMY (A)                           59.80

 

 7. 400 METER DASH       FINAL HEAT  1           1.  MEGAN BAUER            MUSKEGON-WESTERN MICHIGAN CHRISTIAN        1:11.40
                                                 2.  CRISTINA MASLANKA      SAUGATUCK                                  1:13.30
                                                 3.  NAOMI SPOELMAN         RAVENNA                                    1:19.40
                                                 4.  MELINA HAAS            HUDSONVILLE-FREEDOM CHRISTIAN              1:23.20

                         FINAL HEAT  2           1.  EMILY GOLZ             NORTH MUSKEGON                             1:03.90
                                                 2.  MAGGIE FARRELL         MUSKEGON CATHOLIC CENTRAL                  1:05.30
                                                 3.  BRANDI EMORY           RAVENNA                                    1:06.00
                                                 4.  MEGAN SILVERS          PENTWATER                                  1:07.70
                                                 5.  KADA KNIZACKY          CUSTER-MASON COUNTY EASTERN                1:08.80
                                                 6.  JASMINE HALL           HESPERIA COMMUNITY                         1:09.60
                                                 7.  MEAGAN LAVIN           HESPERIA COMMUNITY                         1:10.20
                                                 8.  JAMIE SWEETE           BALDWIN COMMUNITY SCHOOLS                  1:32.30

                              FINAL              1.  EMILY GOLZ             NORTH MUSKEGON                             1:03.90
                                                 2.  MAGGIE FARRELL         MUSKEGON CATHOLIC CENTRAL                  1:05.30
                                                 3.  BRANDI EMORY           RAVENNA                                    1:06.00
                                                 4.  MEGAN SILVERS          PENTWATER                                  1:07.70
                                                 5.  KADA KNIZACKY          CUSTER-MASON COUNTY EASTERN                1:08.80
                                                 6.  JASMINE HALL           HESPERIA COMMUNITY                         1:09.60
                                                 7.  MEAGAN LAVIN           HESPERIA COMMUNITY                         1:10.20
                                                 8.  MEGAN BAUER            MUSKEGON-WESTERN MICHIGAN CHRISTIAN        1:11.40
                                                 9.  CRISTINA MASLANKA      SAUGATUCK                                  1:13.30
                                                10.  NAOMI SPOELMAN         RAVENNA                                    1:19.40
                                                11.  MELINA HAAS            HUDSONVILLE-FREEDOM CHRISTIAN              1:23.20
                                                12.  JAMIE SWEETE           BALDWIN COMMUNITY SCHOOLS                  1:32.30

 

 8. 300M LOW HURD             FINAL              1.  KENDALL WICKSTROM      MUSKEGON CATHOLIC CENTRAL                    49.70
                                                 2.  JAMIE PALLETT          MARTIN                                       50.50
                                                 3.  MIKELE DRUMMOND        RAVENNA                                      51.10
                                                 4.  MELISSA FRANCIS        SAUGATUCK                                    51.50
                                                 5.  KAYLA MAINE            FRUITPORT-CALVARY CHRISTIAN                  53.10
                                                 6.  HALEY WISEMAN          HESPERIA COMMUNITY                           53.70
                                                 7.  EMMY KARABA            NORTH MUSKEGON                               54.10
                                                 8.  LAUREN POOLMAN         SAUGATUCK                                    54.90
                                                 9.  MORGAN WITHAM          NORTH MUSKEGON                               57.30
                                                10.  JESSICA RAMIREZ        WALKERVILLE                                1:01.00
                                                11.  BRIANNA CRUZ           WALKERVILLE                                1:04.50
                                                12.  MARY STITT             HESPERIA COMMUNITY                         1:13.50

 

 9. 800 METER RUN             FINAL              1.  ALEXA RUMSEY           HESPERIA COMMUNITY                         2:29.60
                                                 2.  LINDSAY NEAL           NORTH MUSKEGON                             2:38.40
                                                 3.  ELYSE RAY              MUSKEGON-WESTERN MICHIGAN CHRISTIAN        2:41.30
                                                 4.  AMY CASHBAUGH          MUSKEGON CATHOLIC CENTRAL                  2:44.50
                                                 5.  BETHANY SCHUITEMA      MUSKEGON-WESTERN MICHIGAN CHRISTIAN        2:48.00
                                                 6.  MEAGAN LAVIN           HESPERIA COMMUNITY                         2:50.90
                                                 7.  EMMY KARABA            NORTH MUSKEGON                             3:02.20
                                                 8.  RENEE DYKGRAAF         MARTIN                                     3:06.60
                                                 9.  OLENA PYSARENKO        MARTIN                                     3:07.20
                                                10.  DHARA PATEL            SAUGATUCK                                  3:13.40
                                                11.  HANNAH FLEMMING        KENTWOOD-WEST MICHIGAN LUTHERAN BC ZION    3:26.40

 

10. 200 METER DASH           PRELIM  1           1.  JANINA POLLATZ         KENTWOOD-WEST MICHIGAN LUTHERAN BC ZION      27.67
                                                 2.  ERIN ZELENKA           FRUITPORT-CALVARY CHRISTIAN                  28.37
                                                 3.  ABBY HAAS              HUDSONVILLE-FREEDOM CHRISTIAN                28.44
                                                 4.  SHANDARIA CARTER       HESPERIA COMMUNITY                           29.05
                                                 5.  ALEX TORRES            BALDWIN COMMUNITY SCHOOLS                    29.64
                                                 6.  LISA BERNEATH          MUSKEGON CATHOLIC CENTRAL                    31.04
                                                 7.  TAYLOR BENNETT         RAVENNA                                      32.95

                             PRELIM  2           1.  MORGEN CHANDONNET      NORTH MUSKEGON                               29.01
                                                 2.  JAMIE PALLETT          MARTIN                                       30.44
                                                 3.  AMY LESZINSKE          RAVENNA                                      30.90
                                                 4.  VANESSA DAVILA         HESPERIA COMMUNITY                           32.80

                             PRELIM  3           1.  MAGGIE FARRELL         MUSKEGON CATHOLIC CENTRAL                    29.50
                                                 2.  KADA KNIZACKY          CUSTER-MASON COUNTY EASTERN                  30.38
                                                 3.  ASHLEY SOLLER          BIG RAPIDS-CROSSROADS CHARTER ACADEMY        30.69
                                                 4.  NOEL BICKEL            KENTWOOD-WEST MICHIGAN LUTHERAN BC ZION      31.22
                                                 5.  EMMA MITCHELL          FRUITPORT-CALVARY CHRISTIAN                  31.56

                         SEMI-FINAL  1           1.  JANINA POLLATZ         KENTWOOD-WEST MICHIGAN LUTHERAN BC ZION      27.94
                                                 2.  ERIN ZELENKA           FRUITPORT-CALVARY CHRISTIAN                  28.89
                                                 3.  KADA KNIZACKY          CUSTER-MASON COUNTY EASTERN                  29.08
                                                 4.  AMY LESZINSKE          RAVENNA                                      29.12
                                                 5.  ALEX TORRES            BALDWIN COMMUNITY SCHOOLS                    29.19
                                                 6.  ASHLEY SOLLER          BIG RAPIDS-CROSSROADS CHARTER ACADEMY        29.75
                                                 7.  LISA BERNEATH          MUSKEGON CATHOLIC CENTRAL                    31.44
                                                 8.  VANESSA DAVILA         HESPERIA COMMUNITY                           32.69

                         SEMI-FINAL  2           1.  MORGEN CHANDONNET      NORTH MUSKEGON                               28.11
                                                 2.  MAGGIE FARRELL         MUSKEGON CATHOLIC CENTRAL                    28.40
                                                 3.  SHANDARIA CARTER       HESPERIA COMMUNITY                           29.13
                                                 4.  JAMIE PALLETT          MARTIN                                       30.11
                                                 5.  NOEL BICKEL            KENTWOOD-WEST MICHIGAN LUTHERAN BC ZION      31.53
                                                 6.  EMMA MITCHELL          FRUITPORT-CALVARY CHRISTIAN                  31.73

                              FINAL              1.  JANINA POLLATZ         KENTWOOD-WEST MICHIGAN LUTHERAN BC ZION      26.40
                                                 2.  MORGEN CHANDONNET      NORTH MUSKEGON                               27.40
                                                 3.  MAGGIE FARRELL         MUSKEGON CATHOLIC CENTRAL                    28.30
                                                 4.  KADA KNIZACKY          CUSTER-MASON COUNTY EASTERN                  28.30
                                                 5.  AMY LESZINSKE          RAVENNA                                      29.00
                                                 6.  SHANDARIA CARTER       HESPERIA COMMUNITY                           29.50
                                                 7.  JAMIE PALLETT          MARTIN                                       29.70
                                                 8.  ERIN ZELENKA           FRUITPORT-CALVARY CHRISTIAN                  29.80

 
11. 3200 METER RUN            FINAL              1.  GABBIE BATES           HESPERIA COMMUNITY                        11:56.50
                                                 2.  HEATHER PRICE          SAUGATUCK                                 12:13.60
                                                 3.  LINDSAY NEAL           NORTH MUSKEGON                            12:25.70
                                                 4.  EMILY ALLEN            RAVENNA                                   12:35.80
                                                 5.  JADE MURZYN            SAUGATUCK                                 12:52.40
                                                 6.  HANNAH MEIER           NORTH MUSKEGON                            13:04.80
                                                 7.  CAITY BATESON          PENTWATER                                 13:13.50
                                                 8.  ALISSA JONES           MUSKEGON CATHOLIC CENTRAL                 15:09.00

 

12. 1600 METER RELAY          FINAL              1.  NORTH MUSKEGON (A)                                                4:28.10
                                                 2.  RAVENNA (A)                                                       4:36.40
                                                 3.  HESPERIA COMMUNITY (A)                                            4:36.70
                                                 4.  MUSKEGON CATHOLIC CENTRAL (A)                                     4:47.70
                                                 5.  MUSKEGON-WESTERN MICHIGAN CHRISTIAN (A)                           4:55.60
                                                 6.  WALKERVILLE (A)                                                   5:46.20
                                              
 
13. HIGH JUMP                 FINAL              1.  KELSEY MORSE           BIG RAPIDS-CROSSROADS CHARTER ACADEMY     5'00.00"
                                                 2.  STEPHANIE SHANK        BIG RAPIDS-CROSSROADS CHARTER ACADEMY     4'09.00"
                                                 3.  MEGAN SILVERS          PENTWATER                                 4'08.00"
                                                 4.T NAOMI SPOELMAN         RAVENNA                                   4'04.00"
                                                  .T ALLISON WEIRDA         NORTH MUSKEGON                            4'04.00"

 

14. POLE VAULT                FINAL              1.  ALYSSA WOODRING        NORTH MUSKEGON                            8'09.00"
                                                 2.  TAYLOR VANPUTTEN       MARTIN                                    8'09.00"
                                                 3.  JANINA POLLATZ         KENTWOOD-WEST MICHIGAN LUTHERAN BC ZION   7'00.00"

 

15. SHOT PUT                  FINAL              1.  CHRISTINA BRANCH       KENTWOOD-WEST MICHIGAN LUTHERAN BC ZION  34'06.50"
                                                 2.  KATIE SIBLEY           WALKERVILLE                              30'03.50"
                                                 3.  LEAH MOHNKE            BIG RAPIDS-CROSSROADS CHARTER ACADEMY    28'08.25"
                                                 4.  GRAHAM MYKA            KENTWOOD-WEST MICHIGAN LUTHERAN BC ZION  28'01.25"
                                                 5.  TAYLOR O'LEARY         RAVENNA                                  28'00.50"
                                                 6.  JESSICA APPLEDORN      CUSTER-MASON COUNTY EASTERN              27'11.00"
                                                 7.  MARISSA MARTINEZ       RAVENNA                                  26'11.75"
                                                 8.  CELINA ZUNIGA          HESPERIA COMMUNITY                       26'09.00"
                                                 9.  CHRISTINE BUCHANAN     NORTH MUSKEGON                           25'11.00"
                                                10.  MARIAH TODD            BIG RAPIDS-CROSSROADS CHARTER ACADEMY    22'00.75"
                                                11.  ASHLEY ROY             BALDWIN COMMUNITY SCHOOLS                21'05.25"
                                                12.  NAOMI ELENBAAS         HESPERIA COMMUNITY                       18'08.25"
                                                13.  OLENA PYSARENKO        MARTIN                                   17'10.50"
                                                14.  KELSEY WOLF            SAUGATUCK                                15'10.25"

 

16. DISCUS                    FINAL              1.  ALISSA JONES           MUSKEGON CATHOLIC CENTRAL                92'01.25"
                                                 2.  CELINA ZUNIGA          HESPERIA COMMUNITY                       90'05.50"
                                                 3.  LEAH MOHNKE            BIG RAPIDS-CROSSROADS CHARTER ACADEMY    87'05.75"
                                                 4.  JESSICA APPLEDORN      CUSTER-MASON COUNTY EASTERN              87'02.50"
                                                 5.  KATIE SIBLEY           WALKERVILLE                              76'11.00"
                                                 6.  MARISSA MARTINEZ       RAVENNA                                  72'09.75"
                                                 7.  MARIAH TODD            BIG RAPIDS-CROSSROADS CHARTER ACADEMY    70'06.25"
                                                 8.  HANNA SMIEDEKNECHT     RAVENNA                                  68'05.25"
                                                 9.  CHRISTINE BUCHANAN     NORTH MUSKEGON                           67'10.00"
                                                10.  CHRISTINA BRANCH       KENTWOOD-WEST MICHIGAN LUTHERAN BC ZION  61'10.50"
                                                11.  NAOMI ELENBAAS         HESPERIA COMMUNITY                       56'09.75"
                                                12.  CRISTINA MASLANKA      SAUGATUCK                                54'03.50"
                                                13.  ASHLEY ROY             BALDWIN COMMUNITY SCHOOLS                52'07.75"
                                                14.  OLENA PYSARENKO        MARTIN                                   43'00.50"
                                                15.  ASHLEY FULFORD         WALKERVILLE                              41'04.00"
                                                16.  KELSEY WOLF            SAUGATUCK                                40'11.50"
                                                17.  GRAHAM MYKA            KENTWOOD-WEST MICHIGAN LUTHERAN BC ZION  39'07.00"

 

17. LONG JUMP                 FINAL              1.  JANINA POLLATZ         KENTWOOD-WEST MICHIGAN LUTHERAN BC ZION  15'07.75"
                                                 2.  JAMIE PALLETT          MARTIN                                   15'03.00"
                                                 3.  ERIN ZELENKA           FRUITPORT-CALVARY CHRISTIAN              14'08.75"
                                                 4.  ALEX TORRES            BALDWIN COMMUNITY SCHOOLS                14'06.50"
                                                 5.  MAGGIE FARRELL         MUSKEGON CATHOLIC CENTRAL                14'03.50"
                                                 6.  TAYLOR VANPUTTEN       MARTIN                                   14'01.00"
                                                 7.  KENDALL WICKSTROM      MUSKEGON CATHOLIC CENTRAL                14'00.50"
                                                 8.  DRECHEN KRYSTAL        PENTWATER                                13'11.00"
                                                 9.  LAURA HARDY            NORTH MUSKEGON                           13'07.25"
                                                10.  NOEL BICKEL            KENTWOOD-WEST MICHIGAN LUTHERAN BC ZION  13'01.00"
                                                11.  MARISSA BLEAKLEY       NORTH MUSKEGON                           13'00.50"
                                                12.  BRANDI EMORY           RAVENNA                                  12'11.50"
                                                13.  STEPHANIE SHANK        BIG RAPIDS-CROSSROADS CHARTER ACADEMY    12'08.50"
                                                14.  BRIANNA CRUZ           WALKERVILLE                              12'06.25"
                                                15.  NAOMI SPOELMAN         RAVENNA                                  12'06.25"
                                                16.  ASHLEY SOLLER          BIG RAPIDS-CROSSROADS CHARTER ACADEMY    12'05.25"
                                                17.  LAUREN POOLMAN         SAUGATUCK                                12'04.00"
                                                18.  SOPHIA ZELENKA         FRUITPORT-CALVARY CHRISTIAN              12'03.75"
                                                19.  ALI CAVANAUGH          MUSKEGON-WESTERN MICHIGAN CHRISTIAN      11'01.75"
                                                20.  BRIANNA SMITH          HESPERIA COMMUNITY                       10'03.25"